Filtrovat
potreby-pro-stene-eshop.png

Výbava pro štěňátko aneb jak to vidí Psí království

Co všechno potřebuji pro štěňátko? Na co bych neměl v základní štěněcí výbavě zapomenout, aby štěněti nic nechybělo? Na to se mě zákazníci ptají několikrát týdně, tak jsem se rozhodla Vám to v kostce sepsat a ubrat Vám starosti, ať si zbytečně dlouho nelámete hlavinky.


Psí přátelé, kamarádi, vězte, že Vaše štěně bude potřebovat především kvalitní krmivo , které mu zaručí správný růst a vývoj. Vybírejte proto velmi pečlivě, protože i tady platí, že "jste to, co jíte" a určitě nechceme, aby náš pes navštěvoval v budoucnu veterinu jen kvůli nevhodně zvolené levné nekvalitní psí stravě, která napáchá více škody než užitku. Takže doporučujeme investovat do ověřených kvalitních granulí nebo "vlhkých krmiv". Věřte mi, vrátí se Vám to stonásobně v podobě zdravého a silného psa. Jste psím nováčkem a vůbec se na trhu s psím krmivem neorientujete? Tak mi napište na info@psikralovstvi.cz , jsem Vám k dispozici a pomůžu, poradím. :-)

 

Fotografie: Unavené štěňě maďarského ohaře v batohu.


Nezapomínejte na nutnost stálého přístupu psa k čerstvé vodě. No a na vodu a krmivo potřebujeme co? Potřebujeme misky  přeci... :-)

Pokud neplánujete, že se s Vámi psí kamarád zavrtá do postele nebo na gauč, poskytněte mu jeho vlastní osobní prostor, kterým je pohodlný pelíšek , který si u nás vybere i ten nejnáročnější psí zákazník. Zakládáme si na velmi pečlivém výběru jen těch nejzajímavějších pelíšků a především se orientujeme na psí pelechy vysoce kvalitní české výroby. Přeci nenecháme spát Vaše chlupáče jen tak v něčem obyč... Naše nabídka pelechů pro psy je tak veliká, až se Vám z toho zatočí hlava. Takže, pokud budete potřebovat poradit, ozvěte se mi..

Spoustu z nás zažilo takzvané "samovolné vybouchnutí pelíšku", že... Štěně se po Vašem příchodu domů tváří zcela nezúčastněně, kolem něj boží dopuštění v podobě extra s chutí "vybouchlého" ideálně fungl nového pelíšku.. Co s tím? My radíme tu nejjednodušší námi i zákazníky ověřenou variantu! Psímu ničiteli pořiďte plastový pelíšek s nějakým levnějším polštářem či dekou , u které vás nebude mrzet, když dostane opět "na frak". Přeci jen, z UH pelíšku cucky nelétají... ;-) :-) Až se vaše nezbedné chlupaté dítě zklidní, můžete mu konečně pořídit pelíšek jeho (respektive Vašich) snů. :-)

Hodně zákazníků, majitelů štěněcích přírustků, ocenilo báječnou pomůcku, kterou je zábrana či bariéra pro štěně , aby malému výtržníkovi vytýčili prostor v nepřítomnosti majitele. Zabráníte tím likvidaci nebo i malému "pošramocení" ega Vašeho domova. 

Vaše štěně se doma počůrává? To je v pořádku.. Chvilku totiž bude trvat, než prcka naučíte správným hygienickým návykům. My vám to trošku usnadníme. Používejte savé absorbční podložky pro štěně ideálně přímo v tomuto účelu určenému WC pro štěně. Můžete použít také speciální sprej pro výuku štěněte vypráznit se  na určené místo.

Hračky prostě štěně mít musí, protože potřebujeme ty malé uličníky zabavit a není nic snažšího, než ho uplatit zábavnou hračkou nebo kvalitním pamlskem, který dlouho vydrží.  Nosit na rukou toho, kdo vymyslel hračky na pamlsky a hlavolamy pro psy , protože ten člověk byl prostě génius. Pochopíte sami, až je s Vaším psem zkusíte... 

 

Kratkosrsta kolie Kai Sky Gopo Kairo

Nedílnou součástí každodenního venčení je kvalitní obojek nebo postroj   a vodítko . Naprosto krásné soupravy můžete pořídit od RED DINGO a pejska tak dokonale vyladit. No a i přes to, že má každé správné štěňátko čip, doporučuji jej vybavit také identifikační známkou, která je nálezci pejska ihned na očích. Nechejte si od nás jednoduše vyrýt požadované kontaktní údaje na známku RED DINGO, která Vás nejvíce osloví nebo bude prostě jen ladit krásně k obojku. To se tak pak venčí... No ještě bych málem zapomněla na skvělého venčícího pomocníka - stopovačku !! Hodně z vás se mě ptá, jak zabránit nekontrolovaným útěkům štěněte a jak upevnit přivolání. Taková stopovačka je malý zázrak a v kombinaci s pamlsky a pochvalou umí zázraky a urychlí tak nácvik přivolání a poslušnosti. 

Když už jsme s tím prďolou venku a chceme, aby nás štěně poslouchalo, nejjednodušší bude si k tomu vzít pomocníka ve formě lahodných pamlsků , díky kterým si usnadníme život, protože málokteré štěňátko jim odolá a pro dobrotu udělá cokoliv. ;-) Ještě by to chtělo, nenosit pochoutky po kapsách, ať nemáme všude drobky a tak trochu nesmrdíme po psích mňamkách, ale šoupnout je do nějakého šikovného pamlskovníku , hmm...

Osobně nedáme dopustit na píšťalku ! Konec hulákání po psovi a uvádění se do trapných situací v podobě nevraživého uřvaného vytočeného páníčka, kterému právě zdhá pes na opačnou stranu, než kterým se ubíráme my. Prostě si zapískejte a píšťalka odvede "špinavou" práci za Vás! :-) :-) Nezapomeňte hlavně psa opět odměnit pochvalou a pamlskem (pokud se tedy uráčí přijít, že jo)...  

No když jsme se psem na procházce, jdeme tam s pejskem proto, aby se proběhl a vykonal potřebu, není-liž pravda? A protože přeci nejsme žádná čuňata, po svých psech všichni s úsměvěm (tak trochu pokřiveným, pravda) sbíráme jejich "dárečky" a není tak nic jednoduššího, než si na to pořídit vhodné sáčky na trus a také zásobník na sáčky. Trávníky, chodníky a lidské podrážky Vám budou neskonale vděčné. :-)

Plánujete Vašeho psa převážet v autě, bude Vaším chlupatým partnerem na cestách? Pak si nejprve rozmyslete, jestli bude jezdit na zadních sedačkách nebo v kufru auta. Pokud na zadních sedadlech, pořiďte si ideálně ochranný potah do auta , který zabrání blátu, špíně a psí srsti znečistit Vašeho mazlíka (v tomto případě mám na mysli auto). Nejdůležitější je ale bezpečnostní psí postroj do auta se spojkou pro připnutí k autopásu . Je nezbytně nutné psa tímto způsobem zabezpečit. V případě nehody nebo prudkého zabrždění tak zamezíte tomu, aby Vám pes jednoduše zlomil vaz nebo prolétl čelním sklem apod. Ochráníte tak sebe i Vašeho psího kámoše. Pokud budete pejska vozit v zavazadlovém prostoru, pak zvažte, zda Vám vyhovuje, aby měl tento prostor sám pro sebe a byl od přední části vozidla oddělen jen automříží  nebo zda preferujete třeba  klec. Tak jako tak určitě doporučujeme do kufru pod raťafáka také ochranný potah jako ochranu před ušpiněním zavazadlového prostoru. Vaše autíčko to ocení. :-)

Pokud si pořizujete štěně v sezóně klíšťať, nezapomeňte určitě na antiparazitikum , které Vašeho psa ochrání před nechutnými nebezpečnými klíšťaty i blechami. Je jen na Vás, jestli zvolíte antiparazitní obojek nebo pipetku. Případně můžete zkusit přírodní antiparazithí prostředky jako pivovarské kvasnice (pangamin) apod. My jsme jednu dobu také s pangaminem experimentovali a ve vyšších dávkách vcelku sluěn fungoval, nicméně čas od času se nějaké to klíště objevilo. Po pár letech už byla klíšťata rezistentnější, tak jsme skončili u FORESTO obojku a kluci jsou bez klíšťat na 100%. Navíc jeden obojek vydrží hravě po celou sezónu. No nemáme moc radost, že jsme odešli od přírodní varianty antiparazitní ochrany, ale třikrát sláva, od klíšťat mají naši psi prostě pokoj.

Tak to by bylo pro ten Váš začátkem s psím kámošem snad vše. Užívejte si ty společné chvíle, protože ti prckové strašně rychle vyrostou! ;-)

autor: Lucie Kozáková, majitel eshopu Psikralovstvi.cz


Potřebujete se s námi poradit? Tak není nic jednoduššího, než nás zkontaktovat. Od toho tu pro Vás jsme už od roku 2006! Ochotně a zkušeně poradíme, jakou výbavu právě pro to Vašeho štěňátko vybrat. Jako majitelé psů máme dlouholeté zkušenosti a poradíme Vám to nejlepší dle Vašich představ! :-)


Maďarský ohař Vizsla Merlin Ben z Liderovic a Drago Boris Ginger Danger štěně  

Maďarský ohař Merlin a jeho syn Drago (Ch. Ben z Liderovic a Boris Ginger Danger - Vizsla)

 

Kopírování textu bez odkazu na přímý zdroj je zakázáno. Fotografie jsou chráněny autorským právem. Autor textu: Lucie Kozáková, Psikralovstvi.cz - e-shop pro psy

 • Počet na stránku:
 • 16
 • 32
 • 48
 • TOP

Hračka pro psa Létající talíř Doggy Disc 24cm

 • Kód: 33503
Létající talíř Doggy Disc je vyroben z přírodní gumy, speciálně robustní, vhodný i pro...

189 Kč

 • Akce
 • TOP

Autopotah ochranný pro psy s tlapkami, nylon/fleece 1,40 x1,45 m

 • Kód: 13234
Autopotah s otisky tlapek pro psy patří k našim nejprodávanějším a nejoblíbenějším potahům do...

649 Kč

 • TOP

Sleva 13 %

Bariéra pro štěňata a velké psy kov 75-85 cm/76 cm

 • Kód: 39451
Bariéra pro štěnaťa je obzvláště vhodná také pro velké psy. Snadné upevnění. Dveře...

1 798 Kč 2 070 Kč

 • TOP

Sleva 4 %

Cestovní láhev pro psy UH 700ml

 • Kód: 2459
Tato láhev je velmi praktickým zásobníkem na vodu pro Vašeho pejska při cestování, turistice nebo...

135 Kč 139 Kč

 • TOP

Sleva 17 %

Cestovní miska pro psa silnostěnný silikon sklapovací 1 l / 18 cm

 • Kód: 25012
Velice šikovná,  pevná a trvanlivá cestovní miska, kterou lze složit do sebe. Miska je...

159 Kč 190 Kč

 • TOP

Hlavolam pro psa Dog Activity MINI SOLITAIRE 20cm - modro/bílý - pro malé psy

 • Kód: 32023
Hlavolam pro psa Dog Activity MINI SOLITAIRE - kruh s kuželkami 20cm interaktivní hra pro malé...

288 Kč

 • Akce
 • TOP

Sleva 25 %

Kiltix antiparazitní obojek střední pes 53cm

 • Kód: n_47658
Antiparazitální obojek pro psy Kiltix  působí proti blechám a klíšťatům.  Obojek postupně uvolňuje...

418 Kč 553 Kč

 • TOP

Paroží jelení pamlsek pro psy Chewies - Medium - 1 kus

 • Kód: PCH-ANT-M
Stoprocentně čisté shozené paroží vhodné jako žvýkací pamlsek k čištění zubů psa, k uspokojení potřeby...

349 Kč

 • Akce
 • TOP

Sleva 6 %

Essential Beginning 12kg

 • Kód: 6256
Krmivo plné prvotřídních přírodních ingrediencí speciálně vyvinuté pro štěňata menších plemen, která v dospělosti...

1 688 Kč 1 790 Kč

 • TOP

Essential Beginning Large Breed 12kg (štěně nad 15kg)

 • Kód: 6257
Speciální krmivo plné přírodních britských ingrediencí pro štěňata větších plemen, která v dospělosti budou...

1 690 Kč

 • TOP

Mříž do kufru auta š.96-163/v.34-48cm stříbrná 3díly

 • Kód: 13171
Automříž pro psa ideálně odděluje nákladní prostor automobilu (např. kufr) a cestující. Mříž do...

1 997 Kč

 • Akce
 • TOP

Sleva 35 %

Autopotah zadních sedadel ochranný variabilní malý AKCE

 • Kód: 8592644069441
Ideální řešení ochrany zavazadlového prostoru vašeho automobilu. Autopotah udržuje automobil v čistotě, bez psí&...

597 Kč 926 Kč

 • Akce
 • TOP

Sleva 15 %

Interaktivní hra Hera Hlavolam pro psa 25x5cm

 • Kód: n_64452
Interaktivní hračka pro psy – hlavolam. Spousta psů postrádá duševní a fyzickou stimulaci , což vede...

279 Kč 329 Kč

 • TOP

Canvit Junior pro psy 100g ochucený

 • Kód: n_68279
Zdravý vývoj a růst   Podpora zdravého vývoje a růstu štěňat a mladých psů Zdroj...

185 Kč

 • TOP

Sleva 22 %

Přetahovací pešek pro psa 10 x 33 cm KS

 • Kód: 8592644121545
Přetahovací pešek pro psa 10 x 33 cm KS

131 Kč 167 Kč

 • TOP

Kousací váleček pro menší psy a štěňata 18 cm

 • Kód: 8592644121231
Oblíbený kousací váleček pro menší psy a štěňata 18 cm

83 Kč

Strana 1 z 12    Celkem 185 záznamů